Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
 
Aktualności

X powiatowe zawody sportowo – pożarnicze dla jednostek OSP z terenu powiatu kozienickiego

      W dniu 15.09.2019 roku na stadionie miejskim w Kozienicach odbyły się X powiatowe zawody sportowo – pożarnicze dla jednostek OSP z terenu powiatu kozienickiego. W rywalizacji uczestniczyło 17 zespołów. Były to najlepsze drużyny w powiecie, które zostały wyłonione na poszczególnych etapach gminnych. Rywalizacja drużyn seniorskich składała się tradycyjnie z dwóch części. Najpierw ochotnicy mierzyli się z torem przeszkód, gdzie kolejni zawodnicy sztafetowi przekazywali sobie prądownicę, pokonując po drodze różnego rodzaju przeszkody. Drugim etapem było ćwiczenie bojowe, polegające na zbudowaniu linii ssawnych i tłocznych w określony w regulaminie sposób. Ćwiczenie zakańczało przewrócenie pachołków oraz złamanie tarczy prądem wody.
     Ważną innowacją w niedzielnych zawodach było wprowadzenie po raz pierwszy do rywalizacji powiatowej młodzieżowych drużyn pożarniczych. Drużyny te poza sztafetą pożarniczą oraz ćwiczeniem bojowym miały jeszcze do przeprowadzenia musztrę.
      W niedzielnych zawodach w męskiej grupie seniorów najlepiej spisali się druhowie z OSP Wysokie Koło, na drugim miejscu sklasyfikowano strażaków z Nowej Wsi a na trzecim reprezentantów OSP Chmielew. Wśród kobiet najlepiej spisały się zawodniczki z Gniewoszowa, które uzyskały rewelacyjny wynik, zwłaszcza w ćwiczeniu bojowym. Drugie miejsce wywalczyły druhny z Chmielewa, a trzecie miejsce przypadło w udziale żeńskiej ekipie z Nowej Wsi.
    W kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych zwycięzcami okazali się reprezentanci Głowaczowa, tuż za nimi na podium uplasowali się chłopcy z OSP w Chmielewie, a na trzecim reprezentanci OSP Świerże Górne. W rywalizacji dziewcząt najlepiej spisała się ekipa z Garbatki-Letnisko, drugie miejsce wywalczyły zawodniczki ze Świerży Górnych, trzecia lokata przypadła w udziale druhnom z Chmielewa.
       Po rozegraniu wszystkich konkurencji zawodów wręczono puchary oraz nagrody dla najlepszych zespołów. Drużyny seniorskie otrzymały promesy finansowe, a członkom drużyn młodzieżowych wręczono nagrody rzeczowe dla każdego uczestnika.
      Przeprowadzenie zawodów było możliwe dzięki wsparciu fundatorów pucharów i nagród, za co podziękowania należą się:
Panu Andrzejowi Jungowi –Staroście powiatu kozienickiego
Panu Marcinowi Łukasiewiczowi – V-ce prezesowi Enea Wytwarzanie
Panu Tadeuszowi Wojtysiakowi - współwłaścicielowi firmy WOJTPOL
Panu Jerzemu Olizarowskiemu – Prezesowi Zarządu „Obory” Sp. Z o.o
Panu Adamowi Jędrzejczykowi – współwłaścicielowi firmy Top Market
Panu Robertowi Gryglowi i Pani Aleksandrze Rembielińskiej – opiekunom młodzieżowych drużyn pożarniczych powiatu kozienickiego.

     Na zakończenie uczestnicy zawodów w akompaniamencie orkiestry dętej OSP Kozienice odśpiewali symboliczne „sto lat” sprawiając urodzinową niespodziankę prezesowi jednostki OSP Nowa Wieś, po czym wszyscy udali się na poczęstunek a następnie do macierzystych jednostek.2019-09-19
 
...powrót
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach
26-900 Kozienice, ul. Nowy Świat 3
tel. (048) 611-78-98, fax (048) 611-78-88
e-mail:kozienice@mazowsze.straz.pl