Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
 
Aktualności

Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole

      W dniu 30 kwietnia br. po raz szósty odbyła się Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole. Uczestniczyli w niej strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatów: kozienickiego, lipskiego, zwoleńskiego i puławskiego.
      O godz. 12.00 odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji strażaków i ich rodzin uświetniona obecnością pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej OSP w Kozienicach. Wszystkich strażaków w murach świątyni przywitał ks. kanonik Szymon Mucha, proboszcz parafii w Wysokim Kole.
      Wyjątkową chwilą podczas mszy było poświęcenie figury Świętego Floriana, którą strażacy ofiarowali parafii w darze na pamiątkę pielgrzymki. Z kolei niedzielne kazanie odnosiło się do biblijnych wydarzeń z Emaus, a także słów "Idźcie i głoście". Po mszy, ks. Szymon Mucha otrzymał Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa. W imieniu władz strażackich wręczył mu go druh Zbigniew Gołąbek z zarządu wojewódzkiego OSP. 
      Na niedzielnych uroczystościach pojawili się także kapłani parafii, z których strażacy uczestniczyli w pielgrzymce, a także kapelani strażaków: wojewódzki - ks. Jerzy Sieńkowski, diecezjalny - ks. Zbigniew Kowalczyk i powiatu kozienickiego - ks. Jerzy Dziułka. Do Wysokiego Koła przybyli także m.in. starosta Andrzej Jung, burmistrz Tomasz Śmietanka, wójt gminy Gniewoszów Marcin Szymon Gac, Wójt gminy Magnuszew Marek Drapała, sekretarz gminy Głowaczów Piotr Kozłowski, oraz komendanci Straży Pożarnej: bryg. Krzysztof Zyzek, bryg. Tomasz Krzyczkowski, st. bryg Krzysztof Płachta, st. bryg. Grzegorz Podhajny i st.bryg. w stanie spoczynku Zbigniew Szczygieł.
2017-05-06
 
...powrót
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach
26-900 Kozienice, ul. Nowy Świat 3
tel. (048) 611-78-98, fax (048) 611-78-88
e-mail:kozienice@mazowsze.straz.pl