Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
 
Aktualności

Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole

W dniu 29 kwietnia br. po raz siódmy odbyła się Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole. Uczestniczyli w niej strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatów: kozienickiego, lipskiego, zwoleńskiego i puławskiego.
O godz. 12.00 odbyła się uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bp. Piotra Turzyńskiego w intencji strażaków i ich rodzin uświetniona obecnością pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej OSP w Kozienicach. Wszystkich strażaków w murach świątyni przywitał ks. kanonik Szymon Mucha, proboszcz parafii w Wysokim Kole.
W niedzielnych uroczystościach wzięli udział: Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Łasica, V-ce Prezes ZW ZOSP RP dh. Zbigniew Gołąbek, starosta kozienicki Andrzej Jung, starosta zwoleński Waldemar Urbański, burmistrz Tomasz Śmietanka, wójt gminy Gniewoszów Marcin Szymon Gac, wójt gminy Sieciechów Zbigniew Czerski, wójt gminy Grabów n/Pilicą Euzebiusz Strzelczyk oraz Komendanci Straży Pożarnej: st. kpt. Kamil Bieńkowski, bryg. Tomasz Krzyczkowski, st. bryg. Krzysztof Żyliński oraz st. bryg. w stanie spoczynku Zbigniew Szczygieł i bryg. w stanie spoczynku Krzysztof Zyzek.


fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Kozienicach


2018-04-30
 
...powrót
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach
26-900 Kozienice, ul. Nowy Świat 3
tel. (048) 611-78-98, fax (048) 611-78-88
e-mail:kozienice@mazowsze.straz.pl