Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
 
Aktualności

Ćwiczenia pod kryptonimem „PEGAZ 2019” dla jednostek PSP i OSP z terenu powiatu kozienickiego.

W dniu 20.03.2019 r. na terenie gminy Kozienice odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „PEGAZ 2019” dla jednostek PSP i OSP z terenu powiatu kozienickiego. Na początku ćwiczeń wszystkie jednostki przybyły na plac Komendy Powiatowej PSP w Kozienicach, gdzie przeprowadzono dla nich szkolenie teoretyczne.
Dyżurny SKKP w Kozienicach otrzymał zgłoszenia rozpoczynając ćwiczenia praktyczne, w których wzięło udział 17 zastępów OSP z terenu powiatu kozienickiego oraz siły z KP PSP w Kozienicach.
Epizod I ćwiczeń polegał głównie na przepompowywaniu wody na duże odległości wykorzystując zlokalizowany w pobliżu ciek wodny.
Epizod II polegał na zlokalizowaniu i zneutralizowaniu niebezpiecznej substancji oraz pomocy osobom poszkodowanym.
Epizod III to wypadek komunikacyjny z dużą ilością osób poszkodowanych. Wszystkie te epizody były koordynowane przez powstały na miejscu sztab.

Po przeprowadzeniu ćwiczeń podsumowania dokonał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł.bryg. Kamil Bieńkowski oraz V-ce Burmistrz Gminy Kozienice Pan Mirosław Pułkowski. Ćwiczenia zakończyły się wspólnym posiłkiem, a następnie wszystkie zastępy udały się do jednostek macierzystych.2019-03-22
 
...powrót
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach
26-900 Kozienice, ul. Nowy Świat 3
tel. (048) 611-78-98, fax (048) 611-78-88
e-mail:kozienice@mazowsze.straz.pl