Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
 
Aktualności

Gminny Dzień Strażaka w Garbatce Letnisko

      W dniu 28 kwietnia w Garbatce-Letnisku odbyły się obchody Gminnego Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej. Następnie uroczystość przeniosła się pod remizę strażacką w Garbatce-Letnisko, gdzie Z-ca Komendanta Głównego st.bryg. Tadeusz Jopek przyjął meldunek o rozpoczęciu apelu od dowódcy uroczystości st.sekc. Michała Woźniaka. Po podniesieniu Flagi Państwowej i odegraniu hymnu, minutą ciszy uczczono pamięć o wieloletnim Prezesie OSP Garbatka-Letnisko – którym był zmarły w zeszłym roku druh Marian Krekora.
       Gminny Dzień Strażaka był też okazją do wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla strażaków wyróżniających się w służbie oraz osób które przyczyniły się do rozwoju jednostki. Wręczono również legitymacje członkowskie dla drużyn Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
        Następnie odbyło się oficjalne przekazanie samochodów pożarniczych w postaci nowego średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego GBA 4,5/25 marki MAN dla OSP Garbatka-Letnisko oraz używanego GCBA 6/32 marki Jelcz dla OSP Bąkowiec. Instytucje które współfinansowały jego zakup nowego samochodu to Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (370 tys. zł), Krajowy System Ratowniczo Gaśniczy (225 tys. zł), Samorząd Województwa Mazowieckiego (130 tys. zł) i Gmina Garbatka-Letnisko (około 100 tys. zł). Uroczystość zakończyły przemówienia okolicznościowe zaproszonych gości.
         W obchodach Gminnego Dnia Strażaka w Garbatce-Letnisku udział wzięli
- Zastępca Komendanta Głównego PSP st. bryg. Tadeusz Jopek,
- Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Łasica,
- Komendant Powiatowy PSP w Kozienicach mł. bryg. Kamil Bieńkowski,
- Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP Zbigniew Gołąbek.
- Starosta Kozienicki Andrzej Jung,
- Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz.

tekst: KP PSP Kozienice
zdjęcia: Kamil Zapora, Kozienice24
2019-04-30
 
...powrót
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach
26-900 Kozienice, ul. Nowy Świat 3
tel. (048) 611-78-98, fax (048) 611-78-88
e-mail:kozienice@mazowsze.straz.pl