Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
 
 
Akcje ratownicze 2010
 

 
21.11.2010 Bogucin, droga krajowej nr 79, gm. Garbatka Letnisko
W godzinach porannych w m. Bogucin, gm. Garbatka Letnisko, na drodze krajowej nr 79 miał miejsce wypadek drogowy, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Ford Mondeo. W akcji ratowniczej brały udział siły z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kozienicach oraz Pogotowie Ratunkowe i Policja. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonym pojeździe i usunięciu z jezdni części samochodowych. W trakcie prowadzonych działań ratowniczych – na prawidłowo oznakowany i zabezpieczony teren akcji, z dużą prędkością wjechał samochód osobowy marki Opel Vectra, który śmiertelnie potrącił biorącego udział w działaniach funkcjonariusza Policji. Znajdujący się na terenie akcji ratownicy udzielili pomocy w wydostaniu się ludzi z samochodu osobowego oraz podjęli próbę udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu policjantowi. W trakcie tego zdarzenia, samochód Opel Vectra uszkodził biorący udział w akcji ratowniczej samochód pożarniczy marki Renault Mascott.
 
 

    
 

 31.03.2010 Kociołki, droga krajowa nr 79, gm. Kozienice
Wypadek samochodu osobowego. W wyniku niezachowania zasad ruchu drogowego przez kierującego pojazd dachował i wylądował w przydrożnym rowie. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przekazaniu jej służbom medycznym. W działaniach brały udział 3 zastępy PSP.
      
         
 
 
 

 30.01.2010 32 kilometr drogi wojewódzkiej nr 737, gm. Kozienice
Wypadek samochodu osobowego i dostawczego. W wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze doszło do czołowego zderzenia pojazdów. W wypadku poszkodowanych zostało 5 osób. W działaniach brały udział 2 zastępy PSP oraz 1 zastęp OSP w KSRG.
 
            
 
                                       
 

 27.01.2010 Brzóza, gm. Głowaczów

Wypadek samochodu osobowego. Najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną wypadku na drodze krajowej nr 48. Pojazd wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Dwie osoby podróżujące autem odniosły obrażenia. W działaniach brał udział zastęp PSP oaz zastęp OSP w KSRG.

        

                                 
                                    
 

24.01.2010 Miejska Dąbrowa, gm. Głowaczów

Pożar obory. W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru słomy zmagazynowanej na stropie budynku inwentarskiego. Spaleniu uległ dach obory, słoma oaz dwie sztuki bydła. Dużym utrudnieniem podczas prowadzenia działań był dojazd do posesji /wąska polna droga z miękkim i grząskim poboczem. W działaniach brał udział zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP w KSRG.
 
     
 
                                         
 

24.01.2010 Mniszew, gm. Magnuszew
Pożar przechowalni owoców. Najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru wewnątrz murowanego budynku przechowalni owoców. Wewnątrz palił się samochód dostawczy, opakowania tekturowe, skrzynki drewniane, palety oraz ocieplenie części dachowej. Całkowitemu zniszczeniu uległ samochód, około 150 ton jabłek oraz instalacja chłodnicza i elektryczna, a straty oszacowano na około 400 tys. zł. W działaniach brały udział cztery zastępy PSP, zastęp OSP w KSRG oraz dwa zastępy OSP działania lokalnego.
 
      
 
 

 09.01.2010 Aleksandrówka, gm. Kozienice

Pożar budynku mieszkalnego. Najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru wewnętrznego w domu jednorodzinnym. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał. W działaniach brały udział 2 zastępy PSP oraz 2 zastępy OSP w KSRG.

 
      
 
                                       
                        
 
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach
26-900 Kozienice, ul. Nowy Świat 3
tel. (048) 611-78-98, fax (048) 611-78-88
e-mail:kozienice@mazowsze.straz.pl