Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
 
Akcje w 2013 roku

 


 

04 – 06.12.2013 Świerże Górne gm. Kozienice


 

W dniach od 04.12.2013 r. do 06.12.2013 r. na terenie ENEA Wytwarzanie S.A. w Świerżach Górnych prowadzono działania ratowniczo-poszukiwawcze, w związku z wypadkiem śmiertelnym, jaki wydarzył  się na terenie zakładu. Pracująca wewnątrz nieczynnego komina platforma  remontowa runęła w dół z wysokości około 200 m. Na miejscu wypadku śmierć poniosło 4  pracowników, znajdujących się na platformie. Działania Straży Pożarnej polegały  na przeszukaniu miejsca wypadku oraz zlokalizowaniu i uwolnieniu ciał ofiar  katastrofy. W akcji brały udział zastępy z Państwowej Straży Pożarnej, w tym  Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z Warszawy, Specjalistyczna Grupa  Poszukiwawcza z Warszawy oraz Zakładowa Straż Pożarna.


 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

28.04.2013 Majdany, droga krajowa nr 79, gm. Kozienice


Wypadek samochodów osobowych. Na skrzyżowaniu z droga krajową doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku zostały ranne cztery osoby, w tym czteroletnie dziecko. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przed medycznej  osobom rannym, odłączeniu instalacji elektrycznej i gazowej w samochodach oraz usunięciu resztek powypadkowych z jezdni. Przez cały czas trwania działań droga krajowa była zamknięta, a ruch odbywał się zorganizowanymi objazdami. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy JRG PSP oraz jeden zastęp OSP, dwie karetki PRM i Policja.


 
 


18.04.2013 


Wypadek samochodu osobowego. W wyniku zderzenia z sarną kierujący pojazdem osobowym stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i doprowadził do dachowania. W wypadku obrażeń ciała doznał kierujący oraz pasażer, którzy zostali przetransportowani do szpitali. W działaniach brały udział dwa zastępy JRG PSP, dwa zastępy OSP KSRG, dwa zespoły PRM, oraz trzy radiowozy Policji.


      


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach
26-900 Kozienice, ul. Nowy Świat 3
tel. (048) 611-78-98, fax (048) 611-78-88
e-mail:kozienice@mazowsze.straz.pl