Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu

 

 

 
 
Sprzęt pożarniczy
 

 

 Man TGL 12.240
SH25
Samochód - podnośnik hydrauliczny o zasięgu roboczym 25 m. Wykonany na podwoziu MAN, rok produkcji 2006. Samochód jest wykorzystywany do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych oraz ewakuacji ludzi ze znacznej wysokości. Na wyposażeniu posiada m.in.: skokochron pneumatyczny, pilarkę spalinową do drewna, piłę do betonu i stali oraz agregat prądotwórczy.
 zobacz foto         
 
 
 Scania P 124 CB 
GCBA 8/48
Ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem wody o pojemności 8000 l wyposażony w autopompę, Ziegler o wydajności 4800 l/min na podwoziu Scania P 124 CB 6X6, rok produkcji 2001. Samochód wyposażony jest w działko wodno-pianowe z regulowaną wydajnością, agregat prądotwórczy o mocy 3 kW i maszt oświetleniowy 2x1000 W umożliwiający oświetlenie terenu akcji.
Pojazd jako pierwszy w Polsce został zabudowany na terenowym podwoziu Scanii.
 zobacz foto         
 
 
 Scania P 380 4x4

GCBA 5/32

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem wody o poj. 5000 l i zbiornikiem środka pianotwórczego 500 l. Wyposażony w autopompę Ruberg R 40/2,5 ze stopniem niskiego i wysokiego ciśnienia, wykonany na podwoziu SCANIA P380 4 x 4, rok produkcji 2008. Samochód wyposażony jest w działko wodno- pianowe, szybkie natarcie, maszt oświetleniowy o mocy 2x1000W, a także wyciągarkę elektryczną umieszczoną z przodu pojazdu o sile uciągu 5,4 tony i linie dł. 30m. Samochód posiada typowe wyposażenie gaśnicze, a także sprzęt ratowniczy: pilarka do drewna, motopompa pływająca, impulsowy pistolet gaśniczy, drabina nasadkowa.

                                                                       zobacz foto         
 
 
 
 Man TGL 12.240
GBA 2,5/16

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem wody o pojemności 2500 litrów, zbiornikiem środka pianotwórczego o pojemności 250 litrów, wyposażony w autopompę SP 20 HP, rok produkcji 2007. Na wyposażeniu pojazdu znajduje się zestaw narzędzi hydraulicznych LUKAS kategorii I, turbopompa do cieczy ropopochodnych Rosenbauer TR 3, sprzęt ratownictwa wysokościowego, ubrania gazoszczelne Milargo.  

                                                                     zobacz foto
 
 
 
 
 
 Renault Mascott
SLRT
Lekki samochód ratownictwa technicznego wykonany na podwoziu Renault Mascott- rok produkcji 2004. Posiada zbiornik wody o pojemności 1000 l i wysokociśnieniową autopompę Ruberg o wydajności 250 l/min. Ze względu na przeznaczenie pojazd wyposażony jest w zestaw narzędzi hydraulicznych - obcinacz pedałów, zgniatacz rur, klin do wywarzania drzwi pompa ręczna Holmatro, nożyce, rozpieracz ramieniowy i cylindryczny zasilane pompą z napędem spalinowym, która jako najnowsze rozwiązanie firmy Lukas umożliwia pracę jednocześnie trzech narzędzi hydraulicznych. Dodatkowo znajdują się: 4 poduszki pneumatyczne wysokociśnieniowe od 10 do 24 ton, sprzęt do ratownictwa medycznego oraz agregat prądotwórczy z masztem oświetleniowym i wciągarka elektryczna.
 zobacz foto         
 
 
 
 Mercedes LA 911 B
SRw
Średni samochód ratownictwa wodnego wykonany na podwoziu Mercedes LA 911 B wyprodukowany w roku 1981. Wyposażenie samochodu stanowi sprzęt nurkowy używany przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego, która funkcjonuje w strukturach Mazowieckiej Brygady Odwodowej. Pojazd przystosowany jest do transportu sprzętu pływającego.
 
 
   
 Jelcz C 417 K
 GCBM 18/13
Ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem wody o pojemności 18000 litrów wyposażony w motopompę Tohatsu o wydajności 1300 l/ min, wykonany na podwoziu Jelcz C 417 K z roku 1986, wyposażony w silnik diesla o mocy 250 kM.   zobacz foto 
 
Mercedes Sprinter
SLREkol
Samochód rozpoznania ekologicznego na podwoziu MERCEDES. Pojazd przystosowany do przewozu 9 osób, a jego wyposażenie (zestaw rurek wskaźnikowych, ubrania ochronne, rozsiewacz sorbentów, opryskiwacz z dyspergentem) pozwala na zlokalizowanie oraz zlikwidowanie niewielkich zagrożeń ekologicznych.
Samochoód współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
 
                                                                      
 Quad POLARIS 550 X2

Pojazd przeznaczony jest do poruszania się po trudnym terenie. Pojazd wyposażony jest w silnik o pojemności 549 cm3 i mocy 15 kW przy prędkości obrotowej 7000 min-1. Posiada przestronną skrzynię ładunkową, którą w szybki sposób można zmienić w siedzenie pasażera. Dodatkowo pojazd posiada następujące systemy:

- ADC -aktywny system kontroli zjazdu.

- 4×4 AWD -system który automatycznie włącza napęd 4×4 iblokuje przedni dyferencjał.

- Tryb 2×4 -włączenie tylnego napędu.

- Turf -w trybie Turf następuje rozblokowanie mechanizmu różnicowego
Pojazd współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
 
 
 Sprzęt pływający

Na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej znajdują się następujące jednostki pływające:
 
 Sześcioosobowa łódź S-4800 z silnikiem Yamaha 50 kM,
 Ośmioosobowa aluminiowa łódź Quick Silver z silnikiem 
     śrubowym Mercury 25 kM, Mercury 30 kM lub strumieniowym 
     Johnson 40 kM
 Pięcioosobowa łódź RIB 390 z z silnikiem śrubowym Mercury 25
     kM, Mercury 30 kM lub strumieniowym Johnson 40 kM.
 
 
 Łódź PIONIER MULTI
     Ośmioosobowa łódź ratownicza z silnikiem śrubowym o mocy
     60 kM wykonana z twardego polietylenu. Łódź posiada  
     otwierany dziób, który posiada własna pływalność. Minimalne   
     zanurzenie stwarza, że łódź idealnie nadaje się na płytkie wody.
     Łódź współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz
      Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 zobacz foto        
 
 
 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach
26-900 Kozienice, ul. Nowy Świat 3
tel. (048) 611-78-98, fax (048) 611-78-88
e-mail:kozienice@mazowsze.straz.pl