Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
 
Akcje ratownicze w 2008
29.10.2008 Kozienice ul. Głowaczowska
 
Pożar samochodu dostawczego. Przybyły na miejsce zastęp straży pożarnej zastał stojący na ulicy samochód Mercedes, którego wnętrze objęte było całkowicie pożarem. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
W działaniach brał udział jeden zastęp PSP.
 
                          
 

23.10.2008 Nowa Wola gm. Grabów n/Pilicą
 
Wypadek samochodu osobowego. Po dojechaniu do miejsca zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że na poboczu drogi, na dachu znajduje się samochód marki Mazda, a w środku znajduje się osoba poszkodowana. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uwolnieniu osoby przy pomocy sprzętu hydraulicznego. W działaniach brały udział: jeden zastęp PSP oraz OSP Głowaczów
i OSP Grabów.
 
                                        
 

10.10.2008 Łuczynów, gm. Kozienice
 
Pożar nieużytkowanego zakładu ślusarskiego. Zgłoszenie o pożarze do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło o godz. 11.01. W chwili przybycia na miejsce zastępów straży pożarnej pożarem objęte było całe wnętrze drewnianego budynku, ogień wydobywał się przez otwory okienne, a pożar rozwijał się bardzo żywiołowo. W pierwszej fazie działań gaśniczych strażacy w aparatach powietrznych podali prądy wody do wnętrza budynku, co znacznie ograniczyło rozwój pożaru. Po kilkunastu minutach podawania wody i opanowaniu pożaru przystąpiono do częściowej rozbiórki pokrycia dachu, które wykonane było z zużytych gumowych pasów transmisyjnych. W działaniach gaśniczych udział brały 
3 zastępy KP PSP Kozienice oraz jednostka OSP Samwodzie
 
                           
 
                                            
 

09.10.2008 Urszulin, gm. Magnuszew

 
Pożar domku letniskowego. W chwili dojazdu jednostek straży pożarnej pożar był w fazie mocno rozwiniętej. Drewniane wnętrze oraz dach całkowicie objęte były pożarem. W pierwszej fazie działań gaśniczych podano prądy wody w natarciu, a po częściowym przygaszeniu przystąpiono do rozbiórki konstrukcji budynku grożącej zawaleniem. W działaniach brał udział zastęp KP PSP Kozienice oraz OSP Magnuszew, OSP Chmielew i OSP Rozniszew.
 
                                 
 
 
                                       
 

08.10.2008 Bogucin, droga krajowa nr 79
 

Wypadek samochodu osobowego. Na skutek zbyt dużej prędkości podczas pokonywania zakrętu samochód osobowy wpadł do rowu i dachował. Trzy osoby podróżujące tym pojazdem wydostały się o własnych siłach i zostały odwiezione do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe. W działaniach brał udział zastęp PSP.

 

03.10.2008 Brzóza gm. Głowaczów

 
W godzinach rannych dyżurny PSK w Kozienicach otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono wypadek jednego samochodu osobowego marki Fiat Uno, który znajdował się na poboczu drogi. Jak się później okazało kierująca pojazdem na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze wpadła w  poślizg 
i uderzyła w drzewo. W wypadku została poszkodowana jedna osoba. W działaniach brał udział jeden zastęp PSP.
 
                           
 

28.09.2008 Łuczynów gm. Kozienice
 
W późnych godzinach wieczornych zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do awarii rurociągu gazowego. Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że znajdująca się przy posesji skrzynka gazowa została staranowana przez nieznany pojazd, co spowodowało uszkodzenie rurociągu gazowego i znaczny wypływ gazu ziemnego do atmosfery.
W pierwszej fazie działań wyznaczono strefę niebezpieczną, podjęto ewakuację osób znajdujących się w jej zasięgu, wstrzymano ruch na drodze gminnej. Początkowo zminimalizowano wypływ gazu przy pomocy drewnianego klina, a po przybyciu pogotowia gazowego, wykonano wykop ziemny zapewniający dostęp do gazociągu, co pozwoliło na całkowite odcięcie dopływu gazu do uszkodzonej części instalacji. Podczas prowadzonych działań nieprzerwanie monitorowano strefę niebezpieczną. Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP. W działaniach brały udział 3 zastępy PSP, Policja, Pogotowie Ratunkowe oraz Pogotowie Gazowe.

 

        
 
 

21.09.2008 Czerwonka gm. Grabów n/Pilicą

 
Wypadek samochodu osobowego, który w wyniku niedostosowania prędkości do warunków atmosferycznych wypadł z drogi i dachował na poboczu. Osobom poszkodowanym pomocy medycznej udzieliły zespoły Pogotowia Ratunkowego z Kozienic i Warki. W działaniach udział brały zastępy JRG Kozienice, OSP Grabów n/Pilicą i OSP Warka.
 
                      
 
 

14.09.2008r. Kępa Wólczyńska gm. Kozienice
 
Dyżurny Operacyjny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP przyjął zgłoszenie, że w Wiśle w niewielkiej odległości od brzegu znajduje się zatopiony samochód. Na miejsce zdarzenia zadysponował grupę ratownictwa wodno nurkowego z KP PSP w Kozienicach oraz kierownika robót podwodnych z KM PSP w Radomiu. Po przeprowadzeniu rozpoznania płetwonurkowie zamocowali pasy do pojazdu, który następnie został wyciągnięty z wody przy pomocy dźwigu. Jak się później okazało samochód został skradziony kilka dni wcześniej. W działaniach brały udział 3 zastępy PSP oraz zastęp OSP Samwodzie.
 
                             
 
 

02.09.2008 Chinów , droga krajowa 79

 
W godzinach wieczornych doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, z których jeden wcześniej potrącił łosia. Jedna osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala. W działaniach brał udział zastęp JRG.
 
                      
 
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach
26-900 Kozienice, ul. Nowy Świat 3
tel. (048) 611-78-98, fax (048) 611-78-88
e-mail:kozienice@mazowsze.straz.pl